Muškát moravský | 2018 | suché

250 

Katalogové číslo: 1MM18 Kategorie: , Štítky: , ,

Popis

NEFILTROVÁNO

Hrozny pochází z vrbeckých vinic z trati Skale – používáme původní metody – bez selektovaných kvasinek, enzymů a „ krášlících preparátů“.
Prokvášelo a následně leželo 7 měsíců v akátovém sudu vyrobeném místním bednářem ze dřeva z okolních lesů. Myšlenka udělat Muškát na sudu se zrodila hned ve startu vinaření. Je to nezvyklá kombinace, často se setkáváme s Muškátem jako s mladým vínem, ale čas ležení v sudu mu sluší a je úplně jiný, je strukturní a baví nás.

JAKÉ JE?

Výrazná vůně přináší tóny zralých meruněk, bílých květů a čerstvě utržených muškátových hroznů se stopou koření. Chuť je čistá, aromatická, odrůdově typická, s jemnými tóny limetek a zralých meruněk. Středně dlouhý, aromatický závěr.

NEJLÉPE SI HO UŽIJETE

Naposledy jsme ho napárovali s hovězím burgerem, který se skládal z blue cheese dipu, domácí slaniny, polníčku, celerovým salátem s mrkví a majonézou, zakápnutý citronovou šťávou.. bylo to neskutečné! Muškát tak převálcoval všechny vína, které jsme si mysleli, že by se mohli s tímto nabušeným burgerem doplnit. Zkuste to!

Naše vína doporučujeme dekantovat alespoň 30 minut. Projeví se tak lépe jejich charakter!

Vinařská obec Vrbice
Viniční trať Skale
Alkohol 12 %
Kyseliny 6 g/l
Zbytkový cukr 0,4 g/l
Teplota při konzumaci 12-13°C

Další informace

Hmotnost 1 kg
Barva

Ročník

Zbytkový cukr