PUSH UP

PUSH UP

NOVÉ VÍNA VE SKLEPĚ

Někde jsme četli, že olivy pod nátlakem dávají nejlepší šťávu. U nás ve vinařství to funguje obdobně – prostě musel přijít impulz, výzva.

Někdy v zimě jsme vedli spoustu debat o tom, co chceme udělat jinak a věděli jsme, že potřebujeme změnu. Myšlenka stvořit tyto vína přišla někdy koncem roku. Byla to aktuální situace, která mě přiměla se rozhýbat a něco dělat – dostat to ze sebe. Hlavou se mi promítala dvě slova Panika a Svoboda, furt dokola, až jsem se na ně upnula a chtěla je promítnou do vína. Cink, cink. Mail. Jan Juhaniak, který zrovna psal, že by nám rád navrhl etikety. To nemohla být náhoda. Hned druhý den jsme začali všichni tvořit – Jan návrhy na Panic a Freedom, Jakub začal kupážovat vína a já živit myšlenku.

PANIC 19/20

Panika pro mě byla v tu chvíli smršť informací, co bude, jak bude, hledání záchytného bodu.
PANIC ročníky 19-20, aromatika, skvělá pitelnost, kupáže odrůd RR + MM + RB, spojeno v novém dubovém sudu, který jsme pořizovali pro základní víno na bílý sekt – v tu dobu už byl prázdný, tak skvěle posloužil pro další víno.

FREEDOM 15´

Když Jakub vytáhl láhev no name vína, abychom ji ochutnali, tak jsem nevěděla kam ji zařadit – oranžové? Bílé? Co to je? Má to všechno!

FREEDOM je kupáž oranžového a bílých odrůd ze dřeva ročníku 15´, které se spojili před lahvováním. PA + RV + VZ + RR + CHA. Svoboda je volnost, stejně tak jak ji máme ve sklepě – co nás napadne, to můžem. Netlačí nás čas, nejsme limitovaní, jsme otevření všemu.. jak chceme. A to bylo přesně ono!

RECYKLACE

VELTLÍN CIRCLE 18´

Jakubův Veltlín z trati Krátký, která je specifická svými hlubokými spraši. Dvoudenní macerace hroznů na slupkách, následně 10ti měsíční ležení v akátovém sudu na jemných kalech. Nefiltrováno a minimální síra před lahvováním.
Proč CIRCLE? Bylo dost etiket na míru, spousta úprav, schvalování před tiskem atd. Začala jsem se zamýšlet jak to probíhá v tiskárně, technologie. A přišla myšlenka – jaký odpad má naše tiskárna Etiflex, mohla bych ho použít? Dají mi ho? Za dva jsem si jela pro tašku. Část jsem nechala pomalovat synem Oliverem, ostatní jsme natrhali a nalepili na láhve. Spontánně. Vystřídaly se viněty od vinařů, fermentovaných čajů, ginu.. Každá láhev originál, každá očíslovaná.

Baví nás to natolik, že jsme vlastně přehodnotili veškeré naše dosavadní plány ve sklepě. Propojili jsme mezi sebou další vína, ročníky a vytvořili tak spoustu zajímavých věcí pro nás. O tom zas příště..